Pomysłów kilka
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysłów kilka
07-17-2014, 05:29 PM
Bug Pomysłów kilka

1. Dział z frakcjami

Jak na chwilę obecną w owym dziale znajduje się sześć tematów (nie mam pojęcia jak to nazwać), które zajmują strasznie dużo miejsca. Wiadomo również, że niektóre frakcje będą ze sobą fabularnie połączone. Mam tu na myśli Mrocznych Rycerzy wraz z Nekromantami, jak i Paladynów wraz z Magami Ognia. Moja propozycja polega na tym, by połączyć te tematy. Co przez to uzyskacie? Przejrzystość. No, będzie też milsze dla oka.

2. Nowy temat w dziale In Character

Proponuję dodać temat związany z otaczającym graczy światem. Co ma on wnieść? Co będzie w nim zawarte? A chociażby jakieś ważne wydarzenia w których wkład mieli gracze. Znalezione przedmioty, plotki, cokolwiek.

3. Temat związany ze skargami i problemami

Miło byłoby gdyby temat istniał również do napisania jakiejś pochwały, a nie tylko skarg i problemów - taka odskocznia od złego. Ponadto w tym dziale powinny znaleźć się osobne działy dla skarg, problemów i być może pochwał. Zapobiegłoby to chaosowi który mógłby tam powstać. Zamiast szukać gdzie jest skarga, a gdzie problem, wystarczyłoby kliknąć w odpowiedni poddział by rozwinęła się nam piękna lista dotycząca tylko jednej z tych rzeczy.

4. Podania

Według mnie powinniście wywalić podania na Junior Admina i Game Mastera. Dlaczego? Ponieważ to wy, droga administracjo, powinniście proponować takie posadki. To wy powinniście dostrzec w graczu to coś, co wam się spodoba i sami go o to zapytać. Większość osób piszących podanie na ww stanowiska to dzieci które zwyczajnie chcą się załapać. Reprezentują sobą niski poziom, a jedyne co robią, to chwalą się swoimi nowo nabytymi możliwościami. Nie raz i nie dwa spotkałem się z takimi osobami, którzy dostawali same plusiki "Fajne RP!", "Geniusz!", a problem wynikał dopiero później. Jednak to zależy wyłącznie od was i mojego zdania nie musicie w ogóle brać pod uwagę. Wszak jestem tylko Trollem i głupcem.
07-17-2014, 05:51 PM
RE: Pomysłów kilka
Szczegolnie podoba mi sie drugi pomysl i czwarty. Co do reszty jestem obojetny..

[Obrazek: e0qulw.gif]
[Obrazek: j9vmhg.jpg]
07-17-2014, 05:54 PM
1. Zgadza się, ale przez pewien bug, który występuje na tym rodzaju forum nie wygląda to zbyt dobrze.
2. Miałem zrobić ten dział, ale wypadło mi z głowy.
3. Powinno być, ale z doświadczenia wiem, że nikomu nie chce się pisać pochwał, a dokładniejszy podział działu wywołuje bug, o którym wspomniałem.
4. Może i masz racje, ale skoro Grabo jest od rekrutacji to nie jest zbyt łatwo. Jednak myślę, że warto to przemyśleć.

[Obrazek: achievement.gif]
07-17-2014, 05:58 PM
Ad. 4
Panie Youacz, już wiele razy przez to przechodziłem. Nigdy to nie działało poprawnie. Zawsze bydle wychodziło już po. Pisał taki podanie, udawał miłego, dobrego i skromnego gracza, który na każdym kroku stara się pomóc innym. W międzyczasie wchodził jeszcze między poślady administracji, tak, by spodobać się jeszcze bardziej ekipie. A później, kiedy dostawał już wymarzoną rangę, po okresie kilku dni/tygodni wychodziło na jaw.
07-17-2014, 06:08 PM
Więc punkty 2 i 4 zostały zrealizowane.

[Obrazek: achievement.gif]
07-19-2014, 12:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-19-2014 12:50 PM przez DzikiWombat.)
Przed następnym składaniem propozycji proszę się dowiedzieć jakim słownictwem się tu posługujemy, albo kogoś zapytać, ponieważ nie miałem bladego pojęcia o co Ci chodziło w pierwszym punkcie, a myślę że jednak przekazanie treści jest ważniejsze od szybszego wstawienia tematu. (Działy o których mówiłeś to kategorie, a tematy to właśnie działy)
Po drugie dowódcy nie zawsze ściśle ze sobą współpracują (tj. np. magowie ognia z paladynami). Ja osobiście nie chciałbym naciskać na ścisłą współpracę między frakcjami jeśli same tego nie zainicjują. Oczywiście bardzo możliwe że będą sobie pomagać, jednak zazwyczaj jedni i drudzy zajmują się czymś zupełnie innym, a łączą się tylko na konkretne misje.
Punkty 2 i 4 są zrealizowane, więc tylko jeszcze napomnę o 3. Składanie publicznych pochwał jest urocze, jednak nie praktyczne. Część osób gra świetnie i pomaga innym, a ktoś akurat wspomoże tą jedną osobę która będzie miała wenę i napisze temat- wychodzi jakby to ta druga osoba więcej robiła. Z punktu administracji jest więc takie przedsięwzięcie bezużyteczne. Jeśli zaś chodzi o graczy, to myślę że jednak standardowe podziękowania prywatne na spokojnie starczą.
07-19-2014, 01:35 PM
Równie dobrze możecie usunąć skargi. Przecież każdy gracz może napisać do administracji o tym, że ktoś zachowuje się tak, czy siak. Działa to na tej samej zasadzie co pochwała. Jednak przede wszystkim dobił mnie fakt, iż dla waćpana pisanie pochwał ogranicza się jedynie do umiejętności gry RP i bycia pomocnym dla innych graczy. To jest niestety przykre. Powiadasz również, że wyjdzie to tak, iż jedna osoba będzie "lepsza" od drugiej. Sądzisz, że to ma jakieś znaczenie dla osoby która robi to ponieważ taka już jest? Wątpię by taki gracz poczuł się gorszym, bądź byłoby mu smutno ponieważ nie dostał pochwały, a ktoś inny już tak. Nie bądźmy dziećmi. A z autopsji wiem, że czasami zdarzają się sytuację godne publicznej pochwały.

Dowódcy nie muszą ze sobą współpracować, owszem. Jednak tak czy siak są połączeni i "zamieszkują" te same miejsca (tj. kamienna forteca i zamek Starego Obozu) chyba, że coś źle zrozumiałem z historii. Jednak i tak już nie ma to znaczenia, gdyż nie potraficie tego zrobić.

Co do punktu pierwszego. Nie znam się na tym zbytnio, ale z tego co zauważyłem, to jednak nie był pan na tyle głupi i jednak zrozumiał o co mi chodziło. Ponadto u każdego nazywa się to inaczej. Jednak na postaram się zapamiętać te "uwagi" na przyszłość.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Erinys Role Play | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS